Saç Dökülmesini Önleyen LED’li Kask Geliştirildi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Günümüzde saç dökülmesi dünya çapında karşılaşılan en büyük problem olarak karşımıza çıkıyor, gerek tıbbi gerekse medikal müdahalelerle önlenmeye çalışılsa da çözümler genellikle geçici oluyor.

Japonya’da 18 milyon insan saç dökülmesi problemi ile yüzleşiyor. Amerika’ya göre 3 kat daha fazla olan saç dökülmesi ile Japonya en çok saç dökülmesinin olduğu ülke olarak kayıtlara geçti. Bu durumun üstesinden gelebilmek için bir Japon firması, LED başlık sayesinde saçları yeniden geliştirecek bir yenilik ortaya attı.

Japon saç bakım ürünleri üreticisi, HairRepro LED Premium ismini verdiği başlık ile kırmızı renkte LED ışıktan faydalanarak saç foliküllerini uyarıp, saçların büyümesini hızlandırdığını ve dökülmenin önüne geçtiğini iddia ediyor.

Üründe ışık kaynağı olarak 630 nm dalga boyunda ışık yayan, 80 LED bir başlık içine yerleştirilerek ışığın saç köküne ulaşması sağlanıyor bu tasarım sayesinde kırmızı ışığın saç föliküllerini etkilemesi kolaylaşıyor. Firma tarafından LED başlığın hiçbir yan etkisinin olmadığı ve hiçbir zarara yol açmayacağı belirtiliyor. 560 gram ağırlığında olan ve dahili lityum pili tam şarj ile 20 dakikalık 9 tedavi seansı yapabilen ürün raflarda yerini aldı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.