LED Aydınlatma’nın 10 Büyük Faydası / Enerji Verimliliği

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

fullsizerender

 

Fayda 2: Enerji Verimliliği

Geleneksel aydınlatma ve konvansiyonel ampullerle karşılaştırıldığında günümüzün en etkili aydınlatma ve aydınlatma şekli,% 80 -% 90’lık bir enerji verimliliği sağlanabildiği gözlemlenmektedir.  LED Aydınlatma ürünlerinde elektrik enerjisinin yaklaşık% 80’inin ışığa dönüşür ve buna karşılık bir % 20’lik bir oran kaybedilirek ve ısı gibi diğer enerji türlerine dönüştürülür.

Sadece% 20 enerji verimliliği ile çalışan geleneksel akkor lambalarla elektriğin % 80’i ısı olarak kaybedilir. Örneğin 100 TL  tutarında bir elektrik faturanız varsa, o paranın 80 TL’sini odanın ısıtılması için değil ışığa dönüştürmek için kullanıldığını düşünün.  % 80 verimlilikle LED aydınlatması kullandığınızda, elektrik maliyeti yaklaşık 20 TL  olurken 80 TL civarında tasarruf etmiş olursunuz.

Uzun çalışma ömrü, özellikle büyük ölçekli ve şehirler, demiryolları ve havaalanları gibi kentsel altyapı projeleri açısından düşünülürken daha fazla enerji verimliliğine ulaşmaya yardımcı olur. Örneğin bir havaalanı sadece enerji tasarruflu LED aydınlatma kullanıldığını düşünüldüğünde klasik aydınlatma teknolojisini kullanan bir hava limanına nazaran en az % 30’luk bir enerji tasarrufu elde edilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.