Deri Üzerine Yerleştirilebilen Ekstra İnce LED Ekran Geliştirildi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Giyilebilir teknolojiler son dönemin trend konularından birisi, fakat giyilebilir teknoloji dediğimizde genellikle aklımıza sanal gerçeklik kaskları ve akıllı bileklik gibi ürünler geliyor. Japonya da ki  bir üniversite araştırmacıları ise gerçek manada giyilebilen bir teknoloji geliştirmeyi başardı.
Yalnızca 3 mikrometre (Milimetrenin binde üçü) kalınlığındaki LED‘lerin bir araya getirilmesiyle geliştirilen ekran çok ince yapısı sayesinde neredeyse çıkıntı yapmadan deri üzerine eklenebiliyor. Ekranın bağlantı noktaları ise kolunuzda bir dövme varmış görüntüsü oluşturabiliyor.
Görünen o ki dövme yaptırmış insanlarda bu bağlantılar rahat bir şekilde gizlenebilir.Araştırmacıların sıradaki görevi deri üzerine eklenen bu ekranı daha sağlam bir yapıya sokmak ve daha efektif kullanabilmek. Önümüzdeki dönemlerde bu tip ekranlar yardımıyla kandaki oksijen seviyesi, spor ve diğer bazı sağlık verilerinin de görüntülenmesi hedefleniyor.
KAYNAK: https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Deri-uzerine-yerlestirilebilen-ekstra-ince-LED-ekran-gelistirildi.htm

 

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.